Serdecznie zapraszamy na otwarte zajęcia z chorału dominikańskiego z Robertem Pożarskim, które odbędą się 9 lutego w godz. 17.30-19.30 w Krakowie, w klasztorze dominikanów, w auli w atrium.
Będziemy uczyli się śpiewów na drugą niedzielę Wielkiego Postu wg rytu dominikańskiego. Zajęcia mają przygotować do śpiewania na Mszy w rycie dominikańskim, która zostanie odprawiona w dominikańskim sanktuarium maryjnym w Gidlach w dniu 24 lutego br., ale stanowią także samodzielne wydarzenie, na które zapraszamy każdego, kto chciałby zapoznać się z chorałem dominikańskim pod kierunkiem jednego z jego
najwybitniejszych żyjących znawców.
Robert Pożarski jest śpiewakiem, kierownikiem muzycznym i kantorem Scholi Gregoriany Silesiensis i Scholi Teatru Węgajty, członkiem zespołu muzyki dawnej Bornus Consort, solistą muzyki barokowej, współczesnej i pieśni tradycyjnej, wykładowcą Szkoły Kantorów prowadzonej przez Dominikański Ośrodek Liturgiczny, odpowiedzialnym za liturgie chorałowe na Festiwalu Muzyki Dawnej „Pieśń naszych korzeni” w Jarosławiu, badaczem średniowiecznych rękopisów liturgicznych. Wziął udział w kilkunastu nagraniach płyt z muzyką dawną i współczesną. Osobiście odpowiedzialny za charakter płyt: In agenda defunctorum — Missa Requiem Johannesa Ockeghema, Ludus Passionis i Fulget in orbe dies — Oficjum rymowane o św. Jadwidze Śląskiej.