Jarosław_plakat
Z radością informujemy, że w tę niedzielę 17 sierpnia rozpoczyna się kolejna edycja Festiwalu Muzyki Dawnej „Pieśń naszych korzeni” w Jarosławiu. O tym, jak wielką rolę w ocaleniu rytu dominikańskiego odegrał ten — organizowany przez osoby świeckie, zafascynowane muzyką tradycyjną i dawną muzyką kościelną — festiwal, czytelnikom naszego portalu nie trzeba powtarzać. Także w tym roku odbędą się celebracje Mszy św. w rycie dominikańskim oraz śpiewane będą jutrznie i nieszpory.
Na stronie festiwalu można jeszcze zgłaszać swój udział. W imieniu organizatorów i własnym serdecznie zapraszamy!
Jeśli Opatrzność pozwoli, a redakcja zdąży skończyć pracę :), na festiwalu odbędzie się premiera wyjątkowej, nie mającej precedensu publikacji związanej z rytem dominikańskim. Zachęcamy do wchodzenia na naszą stronę, będziemy publikować aktualne informacje.
Zachęcamy też, aby 24 sierpnia z festiwalu w Jarosławiu pojechać od razu na warsztaty klasycznego rytu rzymskiego i rytu dominikańskiego do Lichenia (pisaliśmy o nich wcześniej). Wiadomo już, że będą dwie Msze św. w rycie dominikańskim: śpiewana w środę 27 sierpnia o 17.00 i solenna w czwartek 28 sierpnia o 12.00 — uwaga, z udziałem o. Henri-Marie Favelina z Bractwa św. Wincentego Ferreriusza z Francji!!! Odbędą się także warsztaty ministrantury dominikańskiej i chorału dominikańskiego. O ile wiemy, ostatnio zwolniły się jakieś miejsca dla uczestników, być może można się jeszcze zgłosić! Informacje u organizatorów.