Tagi

Brak tagów

Udostępnij

Organizatorzy warsztatów liturgicznych „Ars Celebrandi” w Licheniu zapraszają do uczestniczenia w Mszach św. w rycie dominikańskim:

  • niedzielę 9 lipca o godz. 17.00 w kościele Matki Bożej Częstochowskiej na terenie Sanktuarium Maryjnego w Licheniu zostanie odprawiona Msza św. solenna;
  • poniedziałek 10 lipca o godz. 11.30 w tym samym kościele zostanie odprawiona również Msza św. solenna.

Tegoroczna edycja warsztatów „Ars Celebrandi” odbywa się w dniach 6-13 lipca. Są to największe warsztaty liturgii tradycyjnej na świecie, bierze w nich udział co roku około dwustu uczestników. W tym roku odbędą się już po raz dziesiąty.

Dzięki „Ars Celebrandi” ze sposobem odprawiania Mszy św. w klasycznej formie rytu rzymskiego zapoznało się już kilkuset kapłanów, a służyć do niej nauczyło się około tysiąca pięciuset mężczyzn i chłopców. Kilkaset osób obojga płci poznało tajniki chorału gregoriańskiego. Oprócz Mszy św. kapłani uczą się też sprawowania nabożeństw, sakramentów czy sakramentaliów oraz szkolą się w śpiewie kapłańskim. Celebrowane są też śpiewane jutrznie i nieszpory. Ponadto od początku na warsztatach obecny jest ryt dominikański.

Warsztaty są organizowane przez Stowarzyszenie „Una Voce Polonia”, grupujące wiernych przywiązanych do klasycznej formy rytu rzymskiego. Jest ono członkiem międzynarodowej federacji Foederatio Internationalis Una Voce.