Organizatorzy warsztatów liturgicznych „Ars Celebrandi” w Licheniu zapraszają do uczestniczenia w Mszach św. w rycie dominikańskim:

  • w sobotę 10 lipca o godz. 11.30 w kościele Matki Bożej Częstochowskiej na terenie Sanktuarium Maryjnego w Licheniu zostanie odprawiona Msza św. solenna
  • w niedzielę 11 lipca o godz. 17.00 w tym samym kościele zostanie odprawiona Msza św. śpiewana

W pozostałe dni trwania warsztatów ojcowie dominikanie obecni na warsztatach będą odprawiać Msze św. czytane (z reguły rano).

Tegoroczna edycja warsztatów „Ars Celebrandi” odbywa się w dniach 8-15 lipca. Są to największe warsztaty liturgii tradycyjnej na świecie, bierze w nich udział co roku około dwustu uczestników. W tym roku odbędą się po raz ósmy.

Dzięki „Ars Celebrandi” odprawiać Mszę św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego nauczyło się już kilkuset kapłanów, a służyć do niej uczyło się ponad tysiąc młodszych i starszych mężczyzn. Kilkaset osób płci obojga poznało tajniki chorału gregoriańskiego. Oprócz Mszy św. kapłani uczą się też sprawowania innych sakramentów w formie nadzwyczajnej oraz szkolą się w śpiewie kapłańskim. Celebrowane są też śpiewane jutrznie i nieszpory. Ponadto od początku na warsztatach obecny jest ryt dominikański.

Warsztaty są organizowane przez Stowarzyszenie „Una Voce Polonia” i od początku cieszą się patronatem honorowym J.E. biskupa ordynariusza diecezji włocławskiej Wiesława Meringa.