logo11 
Z największą radością przekazujemy zaproszenie ojców dominikanów z Wrocławia na uroczystą Mszę św. w rycie dominikańskim, która zostanie odprawiona 19 października o godz. 19.00 w kościele św. Wojciecha we Wrocławiu, u grobu błogosławionego Czesława. Celebracja odbędzie się dokładnie w 300. rocznicę beatyfikacji tego wielkiego świętego, patrona miasta Wrocławia, cudotwórcy, założyciela klasztorów dominikańskich w Pradze i Wrocławiu, prowincjała prowincji polskiej. Jego najbardziej znanym cudem jest ocalenie Wrocławia przed zdobyciem przed Tatarów.
Celebrans i asysta wyższa przyjadą z Francji, ze wspólnoty św. Wincentego Ferreriusza — tradycyjnego dominikańskiego instytutu zakonnego zachowującego na co dzień ryt dominikański. Asystę niższą zapewnią Fundacja św. Grzegorza Wielkiego i Inicjatywa „Coetus Fidelium” z Krakowa. Śpiew będzie prowadzić Marcin Bornus Szczyciński, dawny wykładowca chorału w Kolegium Filozoficzno-Teologicznym dominikanów w Krakowie, wybitny znawca i wykonawca chorału dominikańskiego. Do włączenia się w śpiew zaproszeni są wszyscy wierni.
Wydarzenie to ma tym większą wagę, że jest to pierwsza w Polsce po posoborowej przerwie celebracja Mszy w rycie dominikańskim, w przypadku której inicjatywa pochodzi od braci dominikanów. (Dotychczasowe celebracje były inicjowane i co najmniej współorganizowane przez osoby świeckie związane z Inicjatywą „Coetus Fidelium” i Festiwalem „Pieśń naszych korzeni” w Jarosławiu).
Pomysłodawcą celebracji jest o. Norbert Oczkowski OP, promotor kultu bł. Czesława i organizator uroczystości rocznicowych. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach!
Więcej informacji: http://www.blogoslawionyczeslaw.pl/
Bł. Czesław Odrowąż