Oryginał tekstu w języku angielskimO. Augustine Thompson OP

Reprint GradualeZ radością informuję o nowej propozycji Dominican Liturgy Publications. Właśnie wydaliśmy reprint Graduale iuxta Ritum Sacri Ordinis Praedicatorum, pierwotnie opublikowanego przez Zakon w 1950 roku. Było to ostatnie wydanie dominikańskiego Graduału. Graduał zawiera teksty własne Mszy na cały rok oraz teksty mszy wotywnych i rytualnych. Oprócz tego zawiera dominikańskie Kyriale z wszystkimi autentycznymi średniowiecznymi ordinariami dominikańskimi oraz melodiami responsów mszalnych. Ze względu na ograniczenie wielkości publikacji w trybie online (800 stron) musieliśmy pominąć suplement z dodatkowymi śpiewami rzymskimi ordinariów Mszy, jednak uwzględniwszy ich powszechną dostępność zarówno w formie papierowej, jak i elektronicznej, wydaje się to niską ceną za udostępnienie tej księgi.

Tom ma twardą oprawę, otwarty leży swobodnie i ma 800 stron, w tym ogólny skorowidz. Cena wynosi 35,25 USD. Gdy oferowane są używane egzemplarze oryginalnego wydania, kosztują między 50 a 125 USD; wydaje się zatem, że jest to bardzo korzystna oferta. Chociaż jest to reprint skanowany, ma jednak zupełnie niezłą jakość. Z jego wyglądem można się zapoznać, korzystając z „podglądu” na stronie zamówień.

W przypadku nabycia dla swojego chóru ponad 20 egzemplarzy mogę zaoferować cenę obniżoną do 33,00 USD. W sprawie tej oferty, a także innych upustów na zakupy w większych ilościach proszę pisać bezpośrednio do mnie (łącze do mojego adresu e-mail znajduje się na blogu Dominican Liturgy, na lewym pasku bocznym). (Ten upust nie obowiązuje przy zamówieniach bezpośrednich).

Niech ta książka przyczynia się do poszerzania znajomości tej muzyki w naszych dominikańskich domach oraz chórach wykonujących śpiew dominikański. Więcej informacji oraz możliwość zamówienia książki są dostępne po kliknięciu tego łącza.

 

Źródło: Dominican Liturgy” za zgodą o. Augustine’a Thompsona OP
Tłumaczenie: Dominika Krupińska